امروز:

مزایا و نحوه ثبت شرکت در ترکیه


 
اگر تجارت در عرصه بین الملل از ایده های آتی شماست، قطعا مابین کشورهای همسایه ایران ترکیه یکی از اهداف مدنظر شما برای تجارت بین الملل، ثبت شرکت یا سرمایه گذاری خواهد بود. این کشور با پیشرفت های چشمگیر در عرصه تجاری- اقتصادی همواره مورد توجه تاجران و فعالان اقتصادی بوده است. هم چنین می توان گفت ترکیه با دارا بودن موقعیت ویژه آسیایی اروپایی خود امتیاز دیگری را نیز برای کسب و کار و ثبت شرکت فراهم نموده است.

از امکانات ویژه ثبت شرکت در ترکیه می توان به انحصاری بودن مالکیت شرکت اشاره کرد چرا که در ثبت شرکت نیازی به شریک بومی و تجاری نخواهد بود. شما می توانید کالاهای خود را از کشورهای مختلف و مدنظرتان خریداری نموده و وجه آن را برای شرکت فروشنده حواله نمایید. سپس می توانید از فروشنده درخواست ارسال کالای خریداری شده را داشته باشید تا از هر گمرگی که لازم است مثلا گمرک ایران و یا کشور سوم، محموله برای شما ارسال گردد.

 

اما به خاطر داشته باشید که به منظور هرگونه فعالیت اقتصادی در ترکیه مانند افتتاح رستوران، مغازه، آرایشگاه یا . . . لازم است که کسب و کار به نام شما ثبت شده و به عبارتی ثبت شرکت نمایید.

از مزایای ثبت شرکت در ترکیه می توان به موارد زیر اشاره نمود:
ثبت انحصاری شرکت بدون نیاز به داشتن شریک بومی
دریافت اقامت کشور ترکیه با ثبت شرکت
سفر به بسیاری از کشورهای جهان از مبدا ترکیه بدون نیاز به پاسپورت
هزینه مناسب برای زندگی، ثبت شرکت و نگهداری آن
عدم نیاز به پرداخت مالیات و هزینه ثابت براساس درآمد شرکت
می توان گفت با ثبت شرکت شما قادر خواهید بود تمام شرکت های قابل ثبت در قانون ایران را  با اختلافات جزئی، در ترکیه ثبت نمایید. البته لازم به ذکر است که معمولا محبوب ترین شرکت ها برای ثبت شرکت، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص هستند.

شرکت های قابل ثبت در ترکیه:
ثبت شرکت با مسئولیت محدود:
طبق قانون ترکیه، ثبت شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است با حداقل یک و حداکثر ۵۰ نفر عضو که به سرمایه حداقل ۵۰۰۰ لیره ای نیاز دارد. میزان سرمایه گذاری تعیین کننده مسئولیت و دیون شریکان خواهد بود.

ثبت شرکت سهامی خاص/ عام:
در شرکت سهامی خاص، سهام همان شرکت است که به بخش های مساوی تقسیم شده است. تعداد شریکان در این نوع شرکت حداقل ۵ نفر از افراد حقیقی و حقوقی است که می توانند به صورت نامحدود اقدام به خریداری سهام نمایند. میزان مسئولیت و دیون نیز کاملا به اندازه سهم خریداری شده توسط هر فرد است.

لازم به ذکر است که در شرکت با سهامی خاص سهامداران زیر ۲۵۰ نفر اما در شرکت سهامی عام، سهامداران بیش از ۲۵۰ نفر خواهند بود.

شرکت تضامنی:
ثبت شرکت تضامنی در ترکیه شامل شرکتی است که تحت نام خاص بین دو یا چند نفر قابل ثبت است. در صورت ایجاد بدهی یا مشکل برای مبلغ سرمایه شرکت، مسئولیت پرداخت تمامی دیون شرکت به عهده شریکان است.

شرکت مختلط:
یک یا چند نفر از شرکا حقیقی مسئولیت دیون و بدهی های شرکت را برعهده دارند و برای بقیه شریکان، میزان سرمایه اولیه مشخص کننده مسئولیت می باشد.

صرافی یا موسسات مالی:
نحوه ثبت صرافیها در چارچوب یک شرکت سهامی است اما این موسسات مالی برای شروع فعالیت خود باید مجوزهای مربوطه را دریافت نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه:
اصل پاسپورت شریکان شرکت که اعتبار آن کمتر از ۶ ماه نباشد.
دو قطعه عکس رنگی با زمینه روشن
اسامی مورد نظر شما برای شرکت
زمینه فعالیت شرکت قابل ثبت در ترکیه
مشخص نمودن درصد سهام هریک از شریکان
انتخاب یکی از شریکان به عنوان مدیر شرکت
مشخص نمودن آدرس مکان شرکت در ترکیه
جهت ثبت شرکت به فرد تعیین شده از طرف دفتر راهبردی وکالتنامه ای اهدا شود.
سرمایه ۱۰۰۰۰لیر ترکیه ای (حداقل


نوشته شده در : سه شنبه 26 شهریور 1398  توسط : zohre zohreh.    نظرات() .

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات